Vishay/BCcomponents HAE103MBASDFKR
HAE103MBASDFKR picture photo
Mfg. Part Number
HAE103MBASDFKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAE103MBASDFKR.pdf
Availability of HAE103MBASDFKR
QUANTITY
HAE103MBASDFKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAE103MBASDFKR
Internal Part NumberEIS-HAE103MBASDFKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHAE
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAE103MBASDFKR
Related LinksHAE103M, HAE103MBASDFKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAE103MBASDFKR Details Description
Related parts for HAE103MBASDFKR
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR datasheet.pdf
BASE RACEWAY PWR WHT 8' datasheet.pdf
WIRE TIE Q-TIE 18LB BLK 6.1" datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 344VC AXIAL datasheet.pdf
HOLDER CR2032 GOLD LEADS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 29MM datasheet.pdf
PLINTH 4X36X18 LIGHT GRAY datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf