Vishay/BCcomponents HAX223MBADRUKR
HAX223MBADRUKR picture photo
Mfg. Part Number
HAX223MBADRUKR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAX223MBADRUKR.pdf
Availability of HAX223MBADRUKR
QUANTITY
HAX223MBADRUKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAX223MBADRUKR
Internal Part NumberEIS-HAX223MBADRUKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHAX
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAX223MBADRUKR
Related LinksHAX223M, HAX223MBADRUKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAX223MBADRUKR Details Description
Related parts for HAX223MBADRUKR
SENSOR GEARTOOTH W/FLNG 12" WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 4A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO15 datasheet.pdf
FILTER EMI 100 PF PI TYPE datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 6P4C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS PIN datasheet.pdf
LED XBD GREEN 528NM 107LM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf