Vishay/BCcomponents HAX223SBADJ0KR
HAX223SBADJ0KR picture photo
Mfg. Part Number
HAX223SBADJ0KR
Brief Description
CAP CER 0.022UF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAX223SBADJ0KR.pdf
Availability of HAX223SBADJ0KR
QUANTITY
HAX223SBADJ0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAX223SBADJ0KR
Internal Part NumberEIS-HAX223SBADJ0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesHAX
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +50%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAX223SBADJ0KR
Related LinksHAX223S, HAX223SBADJ0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAX223SBADJ0KR Details Description
Related parts for HAX223SBADJ0KR
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
HAND TOOL WITHOUT DIE SET datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf