Vishay/BCcomponents HAZ471KBABLAKR
HAZ471KBABLAKR picture photo
Mfg. Part Number
HAZ471KBABLAKR
Brief Description
CAP CER 470PF 1KV RADIAL
Datasheet Download
HAZ471KBABLAKR.pdf
Availability of HAZ471KBABLAKR
QUANTITY
HAZ471KBABLAKR Order Process
Ship out your order
Specifications of HAZ471KBABLAKR
Internal Part NumberEIS-HAZ471KBABLAKR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesHAZ
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HAZ471KBABLAKR
Related LinksHAZ471K, HAZ471KBABLAKR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HAZ471KBABLAKR Details Description
Related parts for HAZ471KBABLAKR
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 220W TO220AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 48POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 440MA 1.5 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf