Sullins Connector Solutions HBC26DRYI-S734
HBC26DRYI-S734 picture photo
Mfg. Part Number
HBC26DRYI-S734
Brief Description
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD
Datasheet Download
HBC26DRYI-S734.pdf
Availability of HBC26DRYI-S734
QUANTITY
HBC26DRYI-S734 Order Process
Ship out your order
Specifications of HBC26DRYI-S734
Internal Part NumberEIS-HBC26DRYI-S734
Series-
PackagingTray
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row26
Number of Positions52
Card Thickness0.031" (0.79mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBC26DRYI-S734
Related LinksHBC26DR, HBC26DRYI-S734 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBC26DRYI-S734 Details Description
Related parts for HBC26DRYI-S734
TERM BLOCK PCB 5.08MM 42POS BK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 44POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN HDR VERT 7POS TIN .156 PCB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 14VSON datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf