Sullins Connector Solutions HBM15DRKN
HBM15DRKN picture photo
Mfg. Part Number
HBM15DRKN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
HBM15DRKN.pdf
Availability of HBM15DRKN
QUANTITY
HBM15DRKN Order Process
Ship out your order
Specifications of HBM15DRKN
Internal Part NumberEIS-HBM15DRKN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBM15DRKN
Related LinksHBM1, HBM15DRKN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBM15DRKN Details Description
Related parts for HBM15DRKN
ADAPTER PROGRAMMER 121-PGA datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 8.1A 10.3 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 100KHZ 8TDFN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 200MA 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf