Sullins Connector Solutions HBM24DSEH-S243
HBM24DSEH-S243 picture photo
Mfg. Part Number
HBM24DSEH-S243
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET
Datasheet Download
HBM24DSEH-S243.pdf
Availability of HBM24DSEH-S243
QUANTITY
HBM24DSEH-S243 Order Process
Ship out your order
Specifications of HBM24DSEH-S243
Internal Part NumberEIS-HBM24DSEH-S243
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material - InsulationPolybutylene Terephthalate (PBT)
Read OutSingle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBM24DSEH-S243
Related LinksHBM24DS, HBM24DSEH-S243 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBM24DSEH-S243 Details Description
Related parts for HBM24DSEH-S243
CONN SD CARD PUSH-PULL R/A SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 106K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.6-2V 50A 100W datasheet.pdf
BASE RND 38MM DIA 3MM HT WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 820PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf