Sullins Connector Solutions HBM43DSAH
HBM43DSAH picture photo
Mfg. Part Number
HBM43DSAH
Brief Description
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
HBM43DSAH.pdf
Availability of HBM43DSAH
QUANTITY
HBM43DSAH Order Process
Ship out your order
Specifications of HBM43DSAH
Internal Part NumberEIS-HBM43DSAH
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row43
Number of Positions86
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBM43DSAH
Related LinksHBM4, HBM43DSAH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HBM43DSAH Details Description
Related parts for HBM43DSAH
TOOL CRIMP W/DIES .151/.178/.213 datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 43POS STRGHT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 5KV R42 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
4R VER HDR PF 0GP datasheet.pdf
RF PLATE CHOKE datasheet.pdf
OFF-DELAY WITH RESET IP65 11-PIN datasheet.pdf
TV 4C 4#22D SKT PLUG datasheet.pdf
270UF 250V 25X25MM 85C 5000H datasheet.pdf