Vishay/BCcomponents HBZ181KBBNY0KR
HBZ181KBBNY0KR picture photo
Mfg. Part Number
HBZ181KBBNY0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 180PF 2KV RADIAL
Datasheet Download
HBZ181KBBNY0KR.pdf
Availability of HBZ181KBBNY0KR
QUANTITY
HBZ181KBBNY0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HBZ181KBBNY0KR
Internal Part NumberEIS-HBZ181KBBNY0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHBZ
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HBZ181KBBNY0KR
Related LinksHBZ181K, HBZ181KBBNY0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HBZ181KBBNY0KR Details Description
Related parts for HBZ181KBBNY0KR
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 8POS TIN PCB datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
1117 METRAL HDR 1MX4R PF datasheet.pdf
ACTUATING HEAD D4C-1620 datasheet.pdf
TERM MALE PWR BRS TIN 14-20AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf