Citizen Finedevice HC-49/U-S24000000ABJB
HC-49/U-S24000000ABJB picture photo
Mfg. Part Number
HC-49/U-S24000000ABJB
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US
Datasheet Download
HC-49/U-S24000000ABJB.pdf
Availability of HC-49/U-S24000000ABJB
QUANTITY
HC-49/U-S24000000ABJB Order Process
Ship out your order
Specifications of HC-49/U-S24000000ABJB
Internal Part NumberEIS-HC-49/U-S24000000ABJB
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.65mm)
Height0.138" (3.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HC-49/U-S24000000ABJB
Related LinksHC-49/U-S2, HC-49/U-S24000000ABJB Datasheet, Citizen Finedevice Distributor
HC-49/U-S24000000ABJB Details Description
Related parts for HC-49/U-S24000000ABJB
IC DGTL POT 32POS 100K TSOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 4B 8VSSOP datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 2CHN 12-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN BARRIER BLOCK datasheet.pdf
RES 27 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP R FLOA G30 T datasheet.pdf