Sullins Connector Solutions HCC50DEYH
HCC50DEYH picture photo
Mfg. Part Number
HCC50DEYH
Brief Description
FML CRD EDGE .100 100POS DR LOW
Datasheet Download
HCC50DEYH.pdf
Availability of HCC50DEYH
QUANTITY
HCC50DEYH Order Process
Ship out your order
Specifications of HCC50DEYH
Internal Part NumberEIS-HCC50DEYH
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HCC50DEYH
Related LinksHCC5, HCC50DEYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HCC50DEYH Details Description
Related parts for HCC50DEYH
EMITTER IR 880NM 50MA COAXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 7POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK SPRNG 3POS 2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 310MA 1.6 OHM TH datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OTP OCP HV 8DIP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SOIC datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 2.5KV P90 2325 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 2.9A 30 MOHM TH datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 20% 2000VDC datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf