Renesas Electronics America HD6417750BP200MV
HD6417750BP200MV picture photo
Mfg. Part Number
HD6417750BP200MV
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microcontrollers
Brief Description
IC MCU 32BIT ROMLESS 256BGA
Datasheet Download
HD6417750BP200MV.pdf
Availability of HD6417750BP200MV
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HD6417750BP200MV Order Process
Ship out your order
Specifications of HD6417750BP200MV
Internal Part NumberEIS-HD6417750BP200MV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesSuperH® SH7750
PackagingTray
Core ProcessorSH-4
Core Size32-Bit
Speed200MHz
ConnectivityEBI/EMI, FIFO, SCI, SmartCard
PeripheralsDMA, POR, WDT
Number of I/O28
Program Memory Size-
Program Memory TypeROMless
EEPROM Size-
RAM Size24K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)1.35 V ~ 1.6 V
Data Converters-
Oscillator TypeExternal
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Package / Case256-BBGA
Supplier Device Package256-BGA (27x27)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HD6417750BP200MV
Related LinksHD641775, HD6417750BP200MV Datasheet, Renesas Electronics America Distributor
HD6417750BP200MV Details Description
Related parts for HD6417750BP200MV
RES SMD 4.12K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS PIN datasheet.pdf
MX GASKET "OLD STYLE" BUNA datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2 NYLON 24MM datasheet.pdf