Vishay/BCcomponents HDE222MBDEB0KR
HDE222MBDEB0KR picture photo
Mfg. Part Number
HDE222MBDEB0KR
Brief Description
CAP CER 2200PF 4KV RADIAL
Datasheet Download
HDE222MBDEB0KR.pdf
Availability of HDE222MBDEB0KR
QUANTITY
HDE222MBDEB0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HDE222MBDEB0KR
Internal Part NumberEIS-HDE222MBDEB0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.512" Dia (13.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDE222MBDEB0KR
Related LinksHDE222M, HDE222MBDEB0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HDE222MBDEB0KR Details Description
Related parts for HDE222MBDEB0KR
CABLE TIE STANDARD BLK 14.0" datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
OSC VCO 1770-1830MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 1.5A D2PAK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 392 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3A 200V POWERMITE datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf