Vishay/BCcomponents HDE332MBDEJ0KR
HDE332MBDEJ0KR picture photo
Mfg. Part Number
HDE332MBDEJ0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 4KV RADIAL
Datasheet Download
HDE332MBDEJ0KR.pdf
Availability of HDE332MBDEJ0KR
QUANTITY
HDE332MBDEJ0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HDE332MBDEJ0KR
Internal Part NumberEIS-HDE332MBDEJ0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHDE
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4000V (4kV)
Temperature Coefficient-
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDE332MBDEJ0KR
Related LinksHDE332M, HDE332MBDEJ0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HDE332MBDEJ0KR Details Description
Related parts for HDE332MBDEJ0KR
CONN HEADER 34POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLASTIC BLUE 2/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 3.5MM GRAY datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf