Stackpole Electronics Inc. HDM14JT7R50
HDM14JT7R50 picture photo
Mfg. Part Number
HDM14JT7R50
Brief Description
RES 7.5 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HDM14JT7R50.pdf
Availability of HDM14JT7R50
QUANTITY
HDM14JT7R50 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDM14JT7R50
Internal Part NumberEIS-HDM14JT7R50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient-500/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.126" L (1.80mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDM14JT7R50
Related LinksHDM14, HDM14JT7R50 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
HDM14JT7R50 Details Description
Related parts for HDM14JT7R50
IC FLASH 2MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM64H/AE64G/X datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
MCU ARM 32BIT 64K FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET DIMM 168POS T/H datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 70.1VC DO215AB datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CARD MARKER SELF-LAMINATING datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf