API Delevan HF1008-331K
HF1008-331K picture photo
Mfg. Part Number
HF1008-331K
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 330MA 1.35 OHM
Datasheet Download
HF1008-331K.pdf
Availability of HF1008-331K
QUANTITY
HF1008-331K Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008-331K
Internal Part NumberEIS-HF1008-331K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330nH
Tolerance±10%
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.35 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant500MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008-331K
Related LinksHF100, HF1008-331K Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008-331K Details Description
Related parts for HF1008-331K
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CORD GFCI 120VAC 2' YEL TRITAP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 26POS datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG DUPLX 128UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPDT datasheet.pdf