API Delevan HF1008-332F
HF1008-332F picture photo
Mfg. Part Number
HF1008-332F
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 280MA 1.9 OHM
Datasheet Download
HF1008-332F.pdf
Availability of HF1008-332F
QUANTITY
HF1008-332F Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008-332F
Internal Part NumberEIS-HF1008-332F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±1%
Current Rating280mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant60MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008-332F
Related LinksHF100, HF1008-332F Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008-332F Details Description
Related parts for HF1008-332F
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
SCS/SGE EDGE DEMO ACT W/CASE datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONICAL SHARP 1.4MM datasheet.pdf