API Delevan HF1008R-222H
HF1008R-222H picture photo
Mfg. Part Number
HF1008R-222H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 300MA 1.65 OHM
Datasheet Download
HF1008R-222H.pdf
Availability of HF1008R-222H
QUANTITY
HF1008R-222H Order Process
Ship out your order
Specifications of HF1008R-222H
Internal Part NumberEIS-HF1008R-222H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesHF1008R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±3%
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.65 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant120MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF1008R-222H
Related LinksHF1008, HF1008R-222H Datasheet, API Delevan Distributor
HF1008R-222H Details Description
Related parts for HF1008R-222H
RES SMD 24K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LOCATOR PLATE PLUG CONNECTOR datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M8 NYLON datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 0.01% 0.3W 1506 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Crystal 13.5000MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf