TDK Corporation HF2022R-252Y1R3-01
HF2022R-252Y1R3-01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2022R-252Y1R3-01
Brief Description
FILTER LINE 2.5MH 1.3A VERTICAL
Datasheet Download
HF2022R-252Y1R3-01.pdf
Availability of HF2022R-252Y1R3-01
QUANTITY
HF2022R-252Y1R3-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2022R-252Y1R3-01
Internal Part NumberEIS-HF2022R-252Y1R3-01
Number of Lines2
Inductance2.5mH
Current1.3A
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.866" L x 0.630" W (22.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2022R-252Y1R3-01
Related LinksHF2022R-2, HF2022R-252Y1R3-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2022R-252Y1R3-01 Details Description
Related parts for HF2022R-252Y1R3-01
TRIMMER 20K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER SOT23-6 datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH 3V SOT23W datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN 4POS SOCKET SLD CUP SGL KEY datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf