TDK Corporation HF2826-253Y1R2-T01
HF2826-253Y1R2-T01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2826-253Y1R2-T01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 25MH 1.2A VERTICAL
Datasheet Download
HF2826-253Y1R2-T01.pdf
Availability of HF2826-253Y1R2-T01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HF2826-253Y1R2-T01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2826-253Y1R2-T01
Internal Part NumberEIS-HF2826-253Y1R2-T01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesHF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance25mH
Current1.2A
DC Resistance (DCR)560 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.201" L x 1.201" W (30.50mm x 30.50mm)
Height (Max)1.024" (26.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2826-253Y1R2-T01
Related LinksHF2826-25, HF2826-253Y1R2-T01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2826-253Y1R2-T01 Details Description
Related parts for HF2826-253Y1R2-T01
IC REG LDO 3.7V 0.15A 8VSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
RES 19.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 32COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.3W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS F W/W TIN datasheet.pdf