TDK Corporation HF2827-602Y2R0-01
HF2827-602Y2R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
HF2827-602Y2R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 6MH 2A VERTICAL
Datasheet Download
HF2827-602Y2R0-01.pdf
Availability of HF2827-602Y2R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HF2827-602Y2R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of HF2827-602Y2R0-01
Internal Part NumberEIS-HF2827-602Y2R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 19/Dec/2013
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesHF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance6mH
Current2A
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.240" L x 0.866" W (31.50mm x 22.00mm)
Height (Max)1.063" (27.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF2827-602Y2R0-01
Related LinksHF2827-6, HF2827-602Y2R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF2827-602Y2R0-01 Details Description
Related parts for HF2827-602Y2R0-01
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG GRN/YEL 100' datasheet.pdf
FUSE 250MA 125V TELCM 18.8MM PCB datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMC datasheet.pdf
ELECT CONTROL PUSHBUTTON SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 72POS DUAL PCB datasheet.pdf