TE Connectivity AMP Connectors RP73PF1J226RBTDF
RP73PF1J226RBTDF picture photo
Mfg. Part Number
RP73PF1J226RBTDF
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/6W 0603
Datasheet Download
RP73PF1J226RBTDF.pdf
Availability of RP73PF1J226RBTDF
QUANTITY
RP73PF1J226RBTDF Order Process
Ship out your order
Specifications of RP73PF1J226RBTDF
Internal Part NumberEIS-RP73PF1J226RBTDF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.167W, 1/6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RP73PF1J226RBTDF
Related LinksRP73PF1J, RP73PF1J226RBTDF Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
RP73PF1J226RBTDF Details Description
Related parts for RP73PF1J226RBTDF
IC HEX INVERTER 14SO datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 10A TO220 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 510 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 18.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 54POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 681K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 213 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 33MA DO35 datasheet.pdf
470UF 10V 10.5X16 105C RAD datasheet.pdf