TDK Corporation HF30ACC635050-T
HF30ACC635050-T picture photo
Mfg. Part Number
HF30ACC635050-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP 750 OHM 3.0A 2520
Datasheet Download
HF30ACC635050-T.pdf
Availability of HF30ACC635050-T
QUANTITY
HF30ACC635050-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HF30ACC635050-T
Internal Part NumberEIS-HF30ACC635050-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package300
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesACC
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency750 Ohm @ 100MHz
Current Rating3A
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case2520 (6450 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.198" (5.04mm)
Size / Dimension0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HF30ACC635050-T
Related LinksHF30ACC, HF30ACC635050-T Datasheet, TDK Corporation Distributor
HF30ACC635050-T Details Description
Related parts for HF30ACC635050-T
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 51 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 250V CH 0805 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1A datasheet.pdf