Vishay/BCcomponents HFU220KBFEF0KR
HFU220KBFEF0KR picture photo
Mfg. Part Number
HFU220KBFEF0KR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 6KV N750 RADIAL
Datasheet Download
HFU220KBFEF0KR.pdf
Availability of HFU220KBFEF0KR
QUANTITY
HFU220KBFEF0KR Order Process
Ship out your order
Specifications of HFU220KBFEF0KR
Internal Part NumberEIS-HFU220KBFEF0KR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHFU
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6000V (6kV)
Temperature CoefficientN750
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.492" (12.50mm)
FeaturesHigh Voltage
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFU220KBFEF0KR
Related LinksHFU220K, HFU220KBFEF0KR Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HFU220KBFEF0KR Details Description
Related parts for HFU220KBFEF0KR
REGULATOR +12V-+1.8V 7A SIP HORZ datasheet.pdf
IC BUFFER DUAL NON-INV SOT23-6 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PANEL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 6" 3S CRS datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.2A 60 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 7.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf