FFF HFW30R-2STZE1LF
HFW30R-2STZE1LF picture photo
Mfg. Part Number
HFW30R-2STZE1LF
Brief Description
CONN FFC TOP 30POS 1MM SMD R/A
Datasheet Download
HFW30R-2STZE1LF.pdf
Availability of HFW30R-2STZE1LF
QUANTITY
HFW30R-2STZE1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of HFW30R-2STZE1LF
Internal Part NumberEIS-HFW30R-2STZE1LF
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
Connector/Contact TypeContacts, Top
Number of Positions30
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.075" (1.90mm)
Contact FinishTin
Housing MaterialPolyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled
Actuator Material-
Features-
Voltage Rating100V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HFW30R-2STZE1LF
Related LinksHFW30R-, HFW30R-2STZE1LF Datasheet, FFF Distributor
HFW30R-2STZE1LF Details Description
Related parts for HFW30R-2STZE1LF
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TXRX ESD 3.3V RS-485/422 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 50W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf