Epson HG-2150CA 33.3300M-SVC0
HG-2150CA 33.3300M-SVC0 picture photo
Mfg. Part Number
HG-2150CA 33.3300M-SVC0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.33MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HG-2150CA 33.3300M-SVC0.pdf
Availability of HG-2150CA 33.3300M-SVC0
QUANTITY
HG-2150CA 33.3300M-SVC0 Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-2150CA 33.3300M-SVC0
Internal Part NumberEIS-HG-2150CA 33.3300M-SVC0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesHG-2150CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency33.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±15ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-2150CA 33.3300M-SVC0
Related LinksHG-2150CA 3, HG-2150CA 33.3300M-SVC0 Datasheet, Epson Distributor
HG-2150CA 33.3300M-SVC0 Details Description
Related parts for HG-2150CA 33.3300M-SVC0
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 110MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 36.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 2POS W/PINS datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf