Panasonic Industrial Automation Sales HG-C1100-P
HG-C1100-P picture photo
Mfg. Part Number
HG-C1100-P
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
MICRO LASER DISTANCE SENSOR PNP
Datasheet Download
HG-C1100-P.pdf
Availability of HG-C1100-P
QUANTITY
HG-C1100-P Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-C1100-P
Internal Part NumberEIS-HG-C1100-P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-C1100-P
Related LinksHG-C1, HG-C1100-P Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
HG-C1100-P Details Description
Related parts for HG-C1100-P
CONN RECEPT CPC 63POS STD SER 2 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 350MA 810 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 200V SCREW datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 51 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf