Yageo HHV-25FR-52-200K
HHV-25FR-52-200K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25FR-52-200K
Brief Description
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25FR-52-200K.pdf
Availability of HHV-25FR-52-200K
QUANTITY
HHV-25FR-52-200K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25FR-52-200K
Internal Part NumberEIS-HHV-25FR-52-200K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25FR-52-200K
Related LinksHHV-25FR, HHV-25FR-52-200K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25FR-52-200K Details Description
Related parts for HHV-25FR-52-200K
RES ARRAY 4 RES ZERO OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 5" 0.50MM 17POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.43 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
SHEET ALUM FL 19.05X76.2MM 5/PK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V +/-15V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf