Yageo HHV-25FR-52-680K
HHV-25FR-52-680K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25FR-52-680K
Brief Description
RES 680K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25FR-52-680K.pdf
Availability of HHV-25FR-52-680K
QUANTITY
HHV-25FR-52-680K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25FR-52-680K
Internal Part NumberEIS-HHV-25FR-52-680K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25FR-52-680K
Related LinksHHV-25FR, HHV-25FR-52-680K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25FR-52-680K Details Description
Related parts for HHV-25FR-52-680K
IC REG LDO 5V/ADJ 0.1A 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 36POS datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 0.8MM GOLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
IC REG BST 3.3V 1.5A SYNC SOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf