Yageo HHV-25JR-52-750K
HHV-25JR-52-750K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25JR-52-750K
Brief Description
RES 750K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25JR-52-750K.pdf
Availability of HHV-25JR-52-750K
QUANTITY
HHV-25JR-52-750K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25JR-52-750K
Internal Part NumberEIS-HHV-25JR-52-750K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25JR-52-750K
Related LinksHHV-25JR, HHV-25JR-52-750K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25JR-52-750K Details Description
Related parts for HHV-25JR-52-750K
RES SMD 91 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 500MW DO35 datasheet.pdf
CABLE TIE 50LB NAT 11.5X.19" datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 0.15UF 10% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf