Yageo HHV-50JR-52-9M1
HHV-50JR-52-9M1 picture photo
Mfg. Part Number
HHV-50JR-52-9M1
Brief Description
RES 9.1M OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-50JR-52-9M1.pdf
Availability of HHV-50JR-52-9M1
QUANTITY
HHV-50JR-52-9M1 Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-50JR-52-9M1
Internal Part NumberEIS-HHV-50JR-52-9M1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-50JR-52-9M1
Related LinksHHV-50J, HHV-50JR-52-9M1 Datasheet, Yageo Distributor
HHV-50JR-52-9M1 Details Description
Related parts for HHV-50JR-52-9M1
FIXED IND 4MH 15MA 85 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 10MSOP datasheet.pdf