Laird Technologies - Signal Integrity Products HI2220P171R-00
HI2220P171R-00 picture photo
Mfg. Part Number
HI2220P171R-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE 4A 170 OHM 2220 SMD
Datasheet Download
HI2220P171R-00.pdf
Availability of HI2220P171R-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HI2220P171R-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of HI2220P171R-00
Internal Part NumberEIS-HI2220P171R-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesHI
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency170 Ohm @ 100MHz
Current Rating4A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case2220 (5650 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.070" (1.77mm)
Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HI2220P171R-00
HI2220P171R-00 Details Description
Related parts for HI2220P171R-00
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.22V SOT23 datasheet.pdf
IC CONTROLLER CHIP NV 16-SOIC datasheet.pdf
SW ROLL PLUNGR SNAP SPDT 9' 240V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 75V 10% AXIAL datasheet.pdf
ACCELEROMETER ANALOG TRI-AXIS datasheet.pdf
CAP MICA 1000PF 5% 1.5KV RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf