CTS Electronic Components 445C33L16M00000
445C33L16M00000 picture photo
Mfg. Part Number
445C33L16M00000
Brief Description
Crystal 16.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
445C33L16M00000.pdf
Availability of 445C33L16M00000
QUANTITY
445C33L16M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 445C33L16M00000
Internal Part NumberEIS-445C33L16M00000
TypeMHz Crystal
Frequency16MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)445C33L16M00000
Related Links445C33L, 445C33L16M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
445C33L16M00000 Details Description
Related parts for 445C33L16M00000
IC OPAMP INSTR 80KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
SENSOR VRS 3/8" HIGH OUT 55V datasheet.pdf
CAP CER 2PF 500V 1111 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SFP MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
20 PIN PLUG 1.27MM I/O CONNECTOR datasheet.pdf