Hirose Electric Co Ltd HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71)
HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71)
Brief Description
CONN HDR 34POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71).pdf
Availability of HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71)
QUANTITY
HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71)
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit, Solder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
FeaturesPolarizing Key
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71)
Related LinksHIF3BA-34P-2, HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71) Details Description
Related parts for HIF3BA-34P-2.54PFA-2(71)
CAP TRIMMER 4-25PF 50V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 2.5MHZ 8SO datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 0.1A SOT223-4 datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
VGA MONITOR EXTENSION CABLE datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100K OHM 1210 datasheet.pdf
COVERS PADDLE SWES 1/2 COVER TYP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 180PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 22W 2512 datasheet.pdf