Hirose Electric Co Ltd HIF3H-14SA-2.54DSA(71)
HIF3H-14SA-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3H-14SA-2.54DSA(71)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN SOCKET 14POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3H-14SA-2.54DSA(71).pdf
Availability of HIF3H-14SA-2.54DSA(71)
QUANTITY
HIF3H-14SA-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3H-14SA-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3H-14SA-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesHIF3H
PackagingTray
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3H-14SA-2.54DSA(71)
Related LinksHIF3H-14SA-, HIF3H-14SA-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3H-14SA-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for HIF3H-14SA-2.54DSA(71)
IC DAC NANO 16BIT QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V datasheet.pdf
RES 2.25K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 1CH 3-XQFN datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 1.4A 70 MOHM TH datasheet.pdf