Hirose Electric Co Ltd HIF6A-80DA-1.27DS(71)
HIF6A-80DA-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF6A-80DA-1.27DS(71)
Brief Description
CONN HOUSING 80POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF6A-80DA-1.27DS(71).pdf
Availability of HIF6A-80DA-1.27DS(71)
QUANTITY
HIF6A-80DA-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF6A-80DA-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-HIF6A-80DA-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions80
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF6A-80DA-1.27DS(71)
Related LinksHIF6A-80DA, HIF6A-80DA-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF6A-80DA-1.27DS(71) Details Description
Related parts for HIF6A-80DA-1.27DS(71)
HEADER OPEN SLOTTED .200 10POS datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 6POS .100 15AU datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 36POS INLINE SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2V 35W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A SYNC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf