Hirose Electric Co Ltd HIF6B-100DA-1.27DSAL(71)
HIF6B-100DA-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF6B-100DA-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN HOUSING 100POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF6B-100DA-1.27DSAL(71).pdf
Availability of HIF6B-100DA-1.27DSAL(71)
QUANTITY
HIF6B-100DA-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF6B-100DA-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-HIF6B-100DA-1.27DSAL(71)
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Polarizing Key
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF6B-100DA-1.27DSAL(71)
Related LinksHIF6B-100DA-, HIF6B-100DA-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF6B-100DA-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for HIF6B-100DA-1.27DSAL(71)
SPLICE,SOLIS BUTT 14-12 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
235-0164-01100=SKT,MARKED datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 108MA 15 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE SKT datasheet.pdf