Amphenol Industrial HK00P-28-3S
HK00P-28-3S picture photo
Mfg. Part Number
HK00P-28-3S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
HK00P-28-3S.pdf
Availability of HK00P-28-3S
QUANTITY
HK00P-28-3S Order Process
Ship out your order
Specifications of HK00P-28-3S
Internal Part NumberEIS-HK00P-28-3S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HK00P-28-3S
Related LinksHK00P, HK00P-28-3S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
HK00P-28-3S Details Description
Related parts for HK00P-28-3S
RES ARRAY 2 RES 330 OHM 0606 datasheet.pdf
RES 0.25 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 2200.0UH SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 20.0 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINI FUSE TERM. 1.33-2.09MM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 30PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf