AVX Corporation HL023R0BTTR
HL023R0BTTR picture photo
Mfg. Part Number
HL023R0BTTR
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3NH 324MA 245 MOHM SMD
Datasheet Download
HL023R0BTTR.pdf
Availability of HL023R0BTTR
QUANTITY
HL023R0BTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HL023R0BTTR
Internal Part NumberEIS-HL023R0BTTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMLO Inductor
Featured ProductMLO Organic Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLO™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating324mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)245 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant7.9GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test450MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL023R0BTTR
Related LinksHL023, HL023R0BTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
HL023R0BTTR Details Description
Related parts for HL023R0BTTR
OSC 5.0V PROG TTL PWRDN 100PPM datasheet.pdf
ICL 4.7 OHM 20% 3A 8.5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN MOD COUPLING FRAME SET 2F datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE WHITE datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 15NS 68PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf