Dialight HLMP1503103F
HLMP1503103F picture photo
Mfg. Part Number
HLMP1503103F
Manufacturer
Product Category
LEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Brief Description
LED CBI 3MM ARRAY 1X3 GREEN TH
Datasheet Download
HLMP1503103F.pdf
Availability of HLMP1503103F
QUANTITY
HLMP1503103F Order Process
Ship out your order
Specifications of HLMP1503103F
Internal Part NumberEIS-HLMP1503103F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyLEDs - Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs
Series-
PackagingBulk
ColorGreen (x 3)
Wavelength - Peak565nm
Configuration3 Wide
Current30mA
Millicandela Rating7mcd
Viewing Angle60°
Lens TypeDiffused
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 3mm
Voltage Rating2.1V
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HLMP1503103F
Related LinksHLMP15, HLMP1503103F Datasheet, Dialight Distributor
HLMP1503103F Details Description
Related parts for HLMP1503103F
SENSOR MAG SPST 10-15AT AMP MTE datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7923 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 92KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 25W datasheet.pdf
CONN RELAY TERM FLAG 10-12AWG datasheet.pdf
RES 360K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLUETOOTH PAN1315A HCI MOD datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf