TT Electronics/BI HM85-50132LFTR
HM85-50132LFTR picture photo
Mfg. Part Number
HM85-50132LFTR
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
CHOKE COMM MODE 1.3MH 3A SMD
Datasheet Download
HM85-50132LFTR.pdf
Availability of HM85-50132LFTR
QUANTITY
HM85-50132LFTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HM85-50132LFTR
Internal Part NumberEIS-HM85-50132LFTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert. of Compliance
Standard Package150
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesHM85
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1.3mH
Current3A
DC Resistance (DCR)60 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.709" L x 0.764" W (18.00mm x 19.40mm)
Height (Max)0.394" (10.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HM85-50132LFTR
Related LinksHM85-50, HM85-50132LFTR Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
HM85-50132LFTR Details Description
Related parts for HM85-50132LFTR
RES SMD 150 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH LOAD FULL FUNC SOT23-5 datasheet.pdf
TWEEZER PIVOT PAD WAFER 77 4.92" datasheet.pdf
CONN IDC STRAIN RELIEF 50POS DL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OSC XO 400.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.187W SOT363 datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2.5V 50W datasheet.pdf