Sullins Connector Solutions HMC15DREH-S13
HMC15DREH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
HMC15DREH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND
Datasheet Download
HMC15DREH-S13.pdf
Availability of HMC15DREH-S13
QUANTITY
HMC15DREH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of HMC15DREH-S13
Internal Part NumberEIS-HMC15DREH-S13
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMC15DREH-S13
Related LinksHMC15D, HMC15DREH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
HMC15DREH-S13 Details Description
Related parts for HMC15DREH-S13
FIXED IND 1.5UH 3.1A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
IC COMPLEMENT BUFF QD 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLK 4 POS 5.08MM PCB VERT datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 122MA 8.7 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf