Hirose Electric Co Ltd HMU-PAT-FH-K100
HMU-PAT-FH-K100 picture photo
Mfg. Part Number
HMU-PAT-FH-K100
Manufacturer
Product Category
Fiber Optics - Attenuators
Brief Description
CONN MU ATTENUATOR IN-LINE 0DB
Datasheet Download
HMU-PAT-FH-K100.pdf
Availability of HMU-PAT-FH-K100
QUANTITY
HMU-PAT-FH-K100 Order Process
Ship out your order
Specifications of HMU-PAT-FH-K100
Internal Part NumberEIS-HMU-PAT-FH-K100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyFiber Optics - Attenuators
SeriesHMU
Attenuation Value0dB
TypeMU
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HMU-PAT-FH-K100
Related LinksHMU-PAT, HMU-PAT-FH-K100 Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HMU-PAT-FH-K100 Details Description
Related parts for HMU-PAT-FH-K100
RES SMD 560K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" GOLD datasheet.pdf