Hirose Electric Co Ltd HNC2-2.5P-4DSL(54)
HNC2-2.5P-4DSL(54) picture photo
Mfg. Part Number
HNC2-2.5P-4DSL(54)
Brief Description
CONN PIN HDR 2.5MM 4POS
Datasheet Download
HNC2-2.5P-4DSL(54).pdf
Availability of HNC2-2.5P-4DSL(54)
QUANTITY
HNC2-2.5P-4DSL(54) Order Process
Ship out your order
Specifications of HNC2-2.5P-4DSL(54)
Internal Part NumberEIS-HNC2-2.5P-4DSL(54)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.098" (2.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.197" (5.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Features-
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HNC2-2.5P-4DSL(54)
Related LinksHNC2-2.5P, HNC2-2.5P-4DSL(54) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HNC2-2.5P-4DSL(54) Details Description
Related parts for HNC2-2.5P-4DSL(54)
BOX ABS BLACK 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 270MA 1.4 OHM datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 350MHZ 24QFN datasheet.pdf
FUSE 25A 500V MIDGET T/D datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf