Susumu HPL0603-2N2
HPL0603-2N2 picture photo
Mfg. Part Number
HPL0603-2N2
Brief Description
FIXED IND 2.2NH 350MA 500 MOHM
Datasheet Download
HPL0603-2N2.pdf
Availability of HPL0603-2N2
QUANTITY
HPL0603-2N2 Order Process
Ship out your order
Specifications of HPL0603-2N2
Internal Part NumberEIS-HPL0603-2N2
Material - Core-
Inductance2.2nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)500 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HPL0603-2N2
Related LinksHPL06, HPL0603-2N2 Datasheet, Susumu Distributor
HPL0603-2N2 Details Description
Related parts for HPL0603-2N2
RES 5M OHM 7.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
MOD IPM DUAL HF 600V 600A datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/4W 1220 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20 22 datasheet.pdf
CAP 30MF -20% +80% 3.3V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CUT&POLISH WHEEL 12X2X5" 7A MED datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.8VC R6 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf