Vishay/Beyschlag HR0030VW25238BB1
HR0030VW25238BB1 picture photo
Mfg. Part Number
HR0030VW25238BB1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2500PF 5.6KV Y5U NONSTND
Datasheet Download
HR0030VW25238BB1.pdf
Availability of HR0030VW25238BB1
QUANTITY
HR0030VW25238BB1 Order Process
Ship out your order
Specifications of HR0030VW25238BB1
Internal Part NumberEIS-HR0030VW25238BB1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesHR30
PackagingBulk
Capacitance2500pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated5600V (5.6kV)
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeScrew Mount
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR0030VW25238BB1
Related LinksHR0030VW, HR0030VW25238BB1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
HR0030VW25238BB1 Details Description
Related parts for HR0030VW25238BB1
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 33.33MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED BASE T3 1/4 MINI PANEL IND datasheet.pdf
IC FPGA 138 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 81.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MICRO 37C S 18" WHT JACKS datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.3W DO41 datasheet.pdf