AVX Corporation HR01684J
HR01684J picture photo
Mfg. Part Number
HR01684J
Brief Description
RESISTOR 680K OHM 1/16W 5% AXIAL
Datasheet Download
HR01684J.pdf
Availability of HR01684J
QUANTITY
HR01684J Order Process
Ship out your order
Specifications of HR01684J
Internal Part NumberEIS-HR01684J
PackagingBulk
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.036" Square x 0.075" L (0.91mm x 1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR01684J
Related LinksHR01, HR01684J Datasheet, AVX Corporation Distributor
HR01684J Details Description
Related parts for HR01684J
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 28.98VC SMT datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 22POS datasheet.pdf
SCREEN RED SQUARE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 2.341 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 40KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf