Hirose Electric Co Ltd HR10A-13J-20PC(73)
HR10A-13J-20PC(73) picture photo
Mfg. Part Number
HR10A-13J-20PC(73)
Brief Description
CONN HR10A JACK 20 POS MALE
Datasheet Download
HR10A-13J-20PC(73).pdf
Availability of HR10A-13J-20PC(73)
QUANTITY
HR10A-13J-20PC(73) Order Process
Ship out your order
Specifications of HR10A-13J-20PC(73)
Internal Part NumberEIS-HR10A-13J-20PC(73)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
PackagingBulk
Connector TypeJack for Male Contacts
Number of Positions20
Shell Size - Insert13
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size1.0mm
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypePush-Pull
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR10A-13J-20PC(73)
Related LinksHR10A-13J, HR10A-13J-20PC(73) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR10A-13J-20PC(73) Details Description
Related parts for HR10A-13J-20PC(73)
5 MF CAP PLASTIC 400V datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC XLATOR DUAL DIFF 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 48.1 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
47UF 63V 10X18MM 125C 4000H datasheet.pdf