Hirose Electric Co Ltd HR10A-13TPD-20S(74)
HR10A-13TPD-20S(74) picture photo
Mfg. Part Number
HR10A-13TPD-20S(74)
Brief Description
CONN PLUG 20POS FMALE SOLDER GLD
Datasheet Download
HR10A-13TPD-20S(74).pdf
Availability of HR10A-13TPD-20S(74)
QUANTITY
HR10A-13TPD-20S(74) Order Process
Ship out your order
Specifications of HR10A-13TPD-20S(74)
Internal Part NumberEIS-HR10A-13TPD-20S(74)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions20
Shell Size - Insert13
Contact FinishGold
FeaturesCable Clamp
Contact Finish Thickness-
Current Rating2A
Voltage - Rated-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR10A-13TPD-20S(74)
Related LinksHR10A-13T, HR10A-13TPD-20S(74) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HR10A-13TPD-20S(74) Details Description
Related parts for HR10A-13TPD-20S(74)
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON H 2.6-3.5MM WHITE datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 11-13 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ TTL SMD datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
1.25MM PITCH SIL CRIMP HOUSING datasheet.pdf
PMI CAP CONVEX GRN 15/32 TRANSP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf