Laird Technologies - Signal Integrity Products HR2220P601R-10
HR2220P601R-10 picture photo
Mfg. Part Number
HR2220P601R-10
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP POWER 600 OHM SMD
Datasheet Download
HR2220P601R-10.pdf
Availability of HR2220P601R-10
QUANTITY
HR2220P601R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of HR2220P601R-10
Internal Part NumberEIS-HR2220P601R-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesHR
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency600 Ohm @ 100MHz
Current Rating4A
DC Resistance (DCR)25 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case2220 (5650 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.130" (3.30mm)
Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HR2220P601R-10
HR2220P601R-10 Details Description
Related parts for HR2220P601R-10
FIXED IND 330UH 2.7A 160 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 470K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC +/-9V OUT 2W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.4A 110 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf